"מתכננים איך להחיות מים"

חברת ווטרביב מציעה מגוון שירותי תכנון סביבתי אשר בכולם דגש ושימוש בטכנולוגיות טיהור טבעיות. תחומי העיסוק הם: טיפול בשפכים מוניציפליים ותעשיתיים, בריכות אקולוגיות במרחב הציבורי, בריכות שחייה טבעיות, שיקום נחלים והוצאת זיהומי ניטראט מבארות פסולות לשימוש.

טיפול בשפכים


ווטר-רבייב מתכננת מערכות טיפול מבוססות אגנים ירוקים למגוון גדול של שפכים. שפכים מוניציפליים, שפכי בעלי חיים, תחנות דלק, נגר הרי זבל ושפכים תעשייתיים מסוגים שונים. החברה משלבת גם טכנולוגיות משלימות, במידת הצורך.
מערכות הטיהור הצמחיות יעילות, חסכוניות בתחזוקה, בעלות טביעת רגל פחמנית חיובית, בעלות ערך אדריכלי ואסתטי, ומתאימות לכל מי שמעוניין בקיימות.

פרויקטים לדוגמא

בריכות נוי אקולוגיות


חברת ווטר-רבייב מתכננת אגמים ובריכות נוי אקולוגיות במרחב הציבורי. המערכות מתוכננות כמערכות ברות קיימא, עם מעט השקעת אנרגיה, תחזוקה פשוטה, מעט מאד חלקים מתכלים, וטביעת רגל פחמנית חיובית.
בריכה אקולוגית משתנה לאורך שעות היום והלילה, ובין העונות, מהווה מקור משיכה לציפורים, לעיתים קרובות זהו "טבע אורבני" במיטבו, גם במרכז עירוני הומה.

פרויקטים לדוגמא

בריכות שחייה טבעיות


חברת ווטרביב מתכננת בריכות שחיה טבעיות, ללא כימיכלים צורבים ומסרטנים. הבריכה הטבעית, כמי מעיין, לא נראית ולא מרגישה כמו בריכה מוכלרת. זו חוויה שונה, המתאימה לאוהבי הטבע והבריאות.

פרויקטים לדוגמא

שיקום נחלים


הערכה ותכנון של מערכות אקולוגיות גם בתוך מתווה נחלים ואגמים, וגם כמערכות BY-PASS. השיטה מתאימה גם לטיפול במקור זיהום ידוע וגם בזיהומים לא ממוקדים NON-POINT.

פרויקטים לדוגמא

הוצאת ניטראט מבארות מי שתיה פסולות


שימושי האגנים הירוקים רבים. לחברת ווטרביב ניסיון רב במגוון פרויקטים ושימושים שונים כמו טיהור שפכים מוניציפליים, טיהור שפכי חזיריות, שפכי רפתות, טיפול בתשטיפי מטמנות, טיפול בנחלים מזוהמים וכן הוצאת ניטראט ממי שתיה מזוהמים.
בחקלאות אינטנסיבית יש שימוש עודף בצורנים שונים של חנקן, עודפים אלו מחלחלים בקרקע רוויה ומזהמים את הקרקע וכן את מי התהום. נתקלים בבעיה זו כאשר שואבים את מי התהום כמקור למי שתייה. בנוסף לכך, דגש על טכנולוגיות חימצון במערכות הטיפול בשפכים, משחררות לחקלאות ולטבע, מים עם ערכי ניטראט גבוהים.
תופעת זיהום מי התהום בניטראט היא תופעה כלל עולמית, הולכת בגוברת בעולם המפותל והמתפתח כאחד.
במצעי האגן הירוק, המתוכנן באופן ייעודי לצרכי הוצאת ניטראט, ישנם חיידקים הטרוטרופיים הצורכים חנקן. החנקות (ניטראט) שאינן נצרכות משוחררות לאוויר ע"י צנרת הובלת הגזים של הצמחים, כחנקן גזי.החיידקים מפרקים את החנקן ביתר יעילות בתנאים אורגניים ובסביבה אנאירובית- אחרי שנים של מחקר אנו יודעים ליצור באגן הירוק תנאי סביבה אידאליים לפירוק יעיל ע"י חיידקים אלו. לחברה מתקן חלוץ בן יותר מ-5 שנים בו מטופלים מי באר מזוהמים בניטראט עם יכולת טיהור עד רמה של מי שתייה.

פרויקטים לדוגמא